Skip to main content

"Minimum minimorum" - Trenutni tretman mojih noktiju, neke novine i zapažanja!

Prošlo je dosta vremena od prvog članka na temu moje lične nege i brige o noktima (koji je bio ubedljivo najtraženiji) - (klik!), tako da ste se tada detaljno mogle upoznati sa tim šta koristim od pribora ali i od preparative za negu. Ovaj put sam želela da pokažem onaj "mininum-minimuma" koji u poslednje vreme koristim kada brinem o svojim noktima. I kada nemam vremena, za ovih par koraka moram pronaći prostora. Rezultat bude približno ovakav...

U poslednje vreme ne volim kad su mi nokti predugački pa ih mnogo češće i duže turpijam nego ranije. Otkrila sam da sa grubljom turpijom mnogo bolje uspevam da oblikujem nokte, jer je kvadratni oblik noktiju (eng. square) za mene primaran i omiljen. Takav oblik negujem već godinu dana, iz prostog razloga što mi najbolje pristaje. Ono što sam fotografisala za ovaj članak je pribor koji koristim već dva meseca, svaka tri dana (sa izuzetkom poliranja, koje odrađujem jednom u dve nedelje).
  • Polir turpija
  • Obična dvostrana tvrđa turpija
  • Trimer za zanoktice (naročito pogodan za skidanje osušene kožice iz nokatnih kanala)
  • Glicerinska krema za ruke
  • Moj mix raznih hranljivih ulja, kojeg stavljam na područje zanoktica
  • Miss Sporty Nail expert manicure - Calcium strength complex

Posebnu brigu posvećujem slobodnim ivicama nokta (eng. free edge) jer su u poslednje vreme užasno osetljive, listaju se i pucaju (što je znak da nam dolazi hladnije vreme) pa moraju biti uvek zaštićene. Zato, nakon turpijanja, čak i kad ne poliram sve nokte, uvek ispoliram ivice (primetila sam da su očuvanije od kad to primenjujem). Izvinjavam se na mutnoj fotografiji slobodnih ivica, uprkos mom trudu fotoaparat je odlučio da bojkotuje fokus.




Pošto su nokti počeli da dobijaju na žutilu planiram da upotrebim trik sa utrljavanjem sode bikarbone i limuna na nokte, u svakom slučaju ću javiti rezultate otklanjanja žutih tragova ukoliko ih bude bilo! 
Prelazim na Fitogal glicerinsku kremu tj. novo otkriće koje me je prijatno iznenadilo. Jednom prilikom sam zaboravila kremu, pa sam uzela malo od drugarice. Nisam pogledala koja je krema u pitanju, bilo mi je potrebno samo da sprečim da mi ruke postanu suve. Potpuno me je osvojila, da sam je nakon par dana kupila u lokalnom marketu za 115 rsd (1 euro). Od tada vlada opšte oduševljenje ovom kremom, jer neverovatno hidrira, daje fenomenalnu mekoću i nežnost koži ruku, koja traje gotovo ceo dan. Dobra nega za male pare. Još jednom, oduševljena sam i ako imate suvu kožu, sve preporuke! Sadrži 80 ml, a proizvodi je DCP Hemigal (Leskovac, Srbija). Ispod možete pročitati i njen hemijski sastav.




Moj mix ulja za zanoktice još uvek ne menjam, nanošenje sa četkicom mi je idealno i sviđa mi se kako deluje na to područje. U bočici se nalaze sledeća ulja: maslinovo, kokosovo, ricinusovo, ulje na bazi čokolade i grožđa.






Imate li neke sugestije/preporuke za otklanjanje žutila?

Comments

Popular posts from this blog

Prodajemo "otrov u slatkom pakovanju": Kineski lakovi - Moje iskustvo (video)

CR (Cairuo/Care Romeis) su kineski lakovi koje možete pronaći vrlo jeftino u većini kineskih prodavnica, kao i na uličnim tezgama. Ova bočica koštala me je 50 dinara, ali taj novac sam žrtvovala kako bih vam prenela svoje utiske i pokazala da su ovo lakovi koje ni pod tačkom razno ne smete kupovati, koliko god vam se pakovanje dopadalo.  CR (Cairuo/Care Romeis) are chinese nail polishes, which you can find very cheap in most Chinese stores here in Serbia, and also on street stalls. This bottle cost me 50 serbian dinars, but I sacrified that money in order to tell you my impressions and to show you that these polishes are really bad. Don`t buy them because you liked packaging, you`ll regret it.

FAQ: Nail care routine! (Moja nega noktiju!)

Danas delim sa vama jedan poseban, vrlo važan (i poprilično dugačak) članak za sve pratioce koji su se interesovali za moju negu noktiju (naročito pratioci na fb strani) . Zaista ću se truditi da na svako često postavljeno pitanje odgovorim pisanjem članka (tako mi je mnogo lakše, kako bih izbegla odgovaranje svakom pojedinačno), a naslov sugeriše na skup najčešće postavljenih pitanja . Proteklih meseci su mi u inbox na Facebook  pristizale razne poruke, a neka pitanja su se iznova ponavljala.

500+ FB pratilaca, 60000+ pregleda stranice, 100000+ pregleda video tutorijala... Vreme je za nagradjivanje! (ZATVORENO)

Iskreno, nisam ni sanjala da će 500(x2), dakle 1000 očiju gledati moje fotografije svakodnevno. Možda cifra 500 na fejsbuku deluje malo, ali meni je zapanjujuće velika. Ne mogu ni da zamislim ispred sebe 500 devojaka koje gledaju u mene, toliko mi je ta cifra nestvarna :D Takođe, neverovatno mi je da dnevno, kako kaže statistika, 600 ljudi poseti moj blog... Hvala vam od srca! Posebno pozivam blogerke da se pridruže, jer ste mi bile posebna podrška i svakako bih volela da vas vidim u igri za nagradu! 

Brzosušeći nadlakovi (Miss Sporty, Golden Rose, Seche Vite)

Nadlakovi za kojima najčešće posežem su brzosušeći, jer što sam starija sve mi je draže kad se manikir brzo osuši. Nisam probala mnogo, tačnije probala sam samo ova tri brzosušeća nadlaka koja vam danas predstavljam. Svrha brzosušećih nadlakova je da za što kraće vreme osuše manikir, te su zbog toga pogodni za nanošenje kako na suv, tako i na poluosušen manikir. Glavna odlika je sušenje nakon 60 sekundi od nanošenja. Topcoats which I commonly use are fast-drying, because the older I am I prefer when my manicure dries quickly. I have not tried much, or more precisely I tried just three of these fast drying top coats which I now present to you. The purpose of the fast-drying top coat is faster dry time of the manicure, and therefore they are suitable for application on dried or half-dried manicure. The main feature is drying after 60 seconds of application.